W najbliższą sobotę, 11 czerwca, Stołeczne Biuro Ochrony Środowiska już po raz szósty organizuje Warszawskie Dni Recyklingu.

Warszawskie Dni Recyklingu to coroczna impreza edukacyjna, której głównym celem jest upowszechnianie postaw proekologicznych oraz promowanie  idei selektywnej zbiórki surowców wtórnych i recyklingu. Finałowy piknik ekologiczny odbędzie się 11 czerwca na boisku bocznym w parku Agrykola, gdzie od godz. 10.00 – na warszawiaków będą czekały ekologiczne atrakcje i konkursy.

Warto przynieść makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Surowce wtórne będzie można wymienić na piękne, zielone nagrody – zioła, kwiaty oraz sadzonki drzew i krzewów, ekologiczne torby na zakupy oraz inne ekologiczne gadżety i nagrody.  W tym roku rozdane zostanie ponad 20 tysięcy roślin – kwiatów (m.in. pelargonie, begonie, niecierpki), ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek) oraz sadzonek (m.in. świerki, jodły, tuje i berberysy), które rozdamy za makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Będzie można otrzymać taż ekologiczne torby na zakupy.

W trakcie pikniku, będzie można dowiedzieć się też  jak zredukować ilość domowych śmieci nawet o ¾, rozpoznać charakter gleby dzięki rosnącym w niej chwastom a kompost i dżdżownice  podejrzeć przez lupę. To wszytko na stoisku „W ogrodzie powstało, do ogrodu wraca”.

W trakcie pikników, będzie można otrzymać kolejną książeczkę  „Eko sztuczki” , tym razem „…w ogrodzie”! Publikacja w przystępny sposób odpowiada na pytania, jak dzięki chwastom występującym w ogrodzie można rozpoznać rodzaj i zasobność gleby, jak można się z chwastami … zaprzyjaźnić np. przyrządzając zupę z pokrzyw lub lekarstwo ze skrzypu dla innych roślin. Dowiemy się również co zrobić, żeby ogród polubiły dzieci, o zabawach w projektowanie ogrodu, a także o tym, które chwasty są przydatne w zabawie, a których należy unikać.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj