800 wrocławian, którzy wymienili piece węglowe na ekologiczne źródła energii, otrzymało dopłaty do rachunków za ogrzewanie. Wrocławski magistrat przeznaczył na ten cel do tej pory 500 tys. zł.

We Wrocławiu o dopłatę do rachunków za ogrzewanie, w ramach Lokalnego Programu Osłonowego, może starać się każdy mieszkaniec miasta, który zlikwidował „kopciucha” po 1 stycznia 2018 r. albo jego mieszkanie zostało podłączone do sieci ciepłowniczej.

Obowiązuje jednak kryterium dochodowe. Wsparcie otrzymają wrocławianie, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 3 tys. zł (w ubiegłym roku było to 2640 zł). Natomiast osoby samotne mogą ubiegać się o wsparcie, jeśli ich dochód nie przekracza 4281 zł; w ubiegłym roku było to 3855 zł.

Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju wrocławskiego magistratu Katarzyna Szymczak-Pomianowska podkreśliła, że w związku ze wzrostem cen gazu i energii elektrycznej spodziewa się większego zainteresowania Lokalnym Programem Osłonowym.

– O dopłaty do ogrzewania mogą sięgnąć nawet ci mieszkańcy, których dochód netto przy czteroosobowej rodzinie sięga 12 tys. zł – powiedziała Szymczak-Pomianowska.

Do tej pory wpłynęło ponad 800 wniosków, a Wrocław dopłacił w sumie przeszło pół miliona złotych do rachunków mieszkańców za ogrzewanie.

Czytaj więcej

Skomentuj