Koalicja Czysty Szczecin działa od 24 kwietnia br. Jej wolontariusze patrolują dzielnice Szczecina, wypatrując zaniedbanych, zaśmieconych miejsc. Opisują je na blogu koalicji (czystyszczecin.blox.pl) i przekazują informacje straży miejskiej.
Na blogu codziennie przybywa wpisów. Ostatnie dotyczą m.in. śmietnika w pniu drzewa przy stawie na os. Bukowym (pełno tam puszek i butelek), a także zanieczyszczonego stawu w sąsiedztwie ul. Polskich Marynarzy. Wolontariusze piszą też o zdewastowanych ogrodzeniach (ul. Stacyjna), zniszczonych piaskownicach (np. vis-a-vis bloku przy ul. Drukarskiej).
"Niestety są nowe śmieci przy ul. Wkrzańskiej. Stare śmieci, o których pisałam ok. 14 maja, też są i mają się dobrze. Wierzę jednak, że w końcu nadejdzie ich kres!" – notuje wolontariuszka Karolina z Warszewa.
Co na to straż miejska?
– To zadanie przekazaliśmy Zarządowi Dróg, ma się tym zająć ekipa interwencyjna – zapewnia Eugeniusz Pietrzak ze straży miejskiej.
Podobnie jest z okolicą Rudzianki, gdzie tylko część śmieci została uprzątnięta.
– W ekipie interwencyjnej pracuje 125 osób. Teraz wszyscy sprzątają w rejonie ul. Zbożowej. Zgłoszenia straży miejskiej są wpisywane do harmonogramu – mówi Magdalena Wnęk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.
W dalszym ciągu nie udało się załatwić sprawy części gruzu porozrzucanego na ul. Zachodniej – leży już na terenie gminy Dobra. – Zajmiemy się tym. Jeżeli leży to na naszym terenie, usuniemy to na koszt gminy – obiecuje Dagmara Krajewska z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Dobrej.
Powołanie Koalicji Czysty Szczecin to inicjatywa "Gazety Wyborczej".

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj