W ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa ma pomóc odkażanie miejsc publicznych. Sposobów na dezynfekcję jest wiele. O tym, które miejsca rekomenduje się w pierwszej kolejności, jakie zastosować preparaty, jaka jest skuteczność tego typu działań itp. będą dyskutować prelegenci i uczestnicy webinarium „Dezynfekcja przestrzeni publicznej”, które odbędzie się 22 maja.

W związku z panującą pandemią koronawirusa służby komunalne w wielu miastach Polski przystąpiły do odkażania miejskiej przestrzeni m.in. ławek, przystanków, koszy, miejskich toalet, przejść podziemnych czy innych obiektów użyteczności publicznej. Dezynfekcję przeprowadzono też w środkach komunikacji publicznej. Tego typu działania mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Dla kogo?

Jakie są wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego w tym obszarze? Czy zrealizowane w wielu miastach działania przyniosły pozytywny efekt? Czy użyte do dezynfekcji środki są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska? O tego typu kwestiach opowiedzą eksperci oraz praktycy w piątek, 22 maja w godzinach 9:00 – 13:00. Organizatorem spotkania jest redakcja miesięcznika „Przegląd Komunalny”

Webinarium jest skierowane do przedstawicieli samorządów, reprezentantów spółek komunalnych, przedsiębiorstw dostarczających środki i inne niezbędne wyposażenie potrzebne do dezynfekcji miast. Zapraszamy też firmy zajmujące się odkażeniem przestrzeni publicznych.

Skuteczna dezynfekcja

Podczas czterogodzinnych wykładów przedstawione zostaną szczegółowe przepisy dotyczące dezynfekcji przestrzeni publicznej oraz ewentualne sankcje w tym obszarze, a także wskażemy jak efektywnie zorganizować walkę z wirusem w przestrzeni publicznej.

Zaprezentowane zostaną też przykłady miast, gdzie zrealizowano odkażanie przestrzeni publicznej. Będzie również mowa o możliwościach oczyszczania pojazdów komunikacji publicznej, pokazane zostaną preparaty oraz technologie służące do dezynfekcji i omówione koszty związane z odkażaniem miast.

Więcej informacji i rejestracja: dezynfekcja.abrys.pl

Czytaj więcej

Skomentuj