1 / 5

Podczas minionego „Eko Weekendu” w Warszawie można było nie tylko wymienić odpady na bilet do kina lub teatru albo sadzonkę, ale też dobrze się bawić i przy okazji czegoś się nauczyć.

Na Warszawiaków (i nie tylko) w dniach 16-17 maja w Centrum Handlowym Wola Park czekało mnóstwo ekoatrakcji.

Zabawa…

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

W ramach akcji „Kultura to Natura” w zamian za przyniesione kartoniki po napojach lub makulaturę przygotowano ponad 1000 biletów do kin, muzeów i teatrów. Prezentowano również proces czerpania papieru, dzięki czemu można było zobaczyć jak wygląda recykling papieru oraz kartonów po mleku i sokach. Na jednym z arkuszy papieru czerpanego uczestnicy zabawy mogli zostawić zielone odciski swoich dłoni w ramach „Klubu Zielonej Ręki”.

Niezmiennie ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie toreb, tak samo jak nauka chodzenia na szczudłach. Przed Centrum Handlowym Wola Park otworzono edukacyjną wystawę, która w prosty sposób wyjaśniała jak opakowania z tworzyw wędrują do recyklingu i jak bardzo mogą być przydatne. Dla dzieci nie lada atrakcją była możliwość zajrzenia do szoferki „śmieciarki”.

…i recykling

W ramach akcji „Kwiaty za elektrograty” można było oddać do recyklingu niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny, by w zamian otrzymać rośliny np. bratki, pelargonie czy cebulki kwiatów. Zebrano 1200 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 80 kg baterii.– Wszystkie zebrane surowce zostaną poddane profesjonalnemu recyklingowi i mamy pewność, że nie zanieczyszczą już środowiska – mówił Dominik Dobrowolski, ekolog, który współorganizował wydarzenie m.in. z fundacją inSitu.

– Kolejny raz okazało się, że edukacja ekologiczna może być dobrą zabawą, w której chętnie uczestniczą całe rodziny, szczególnie że pogoda dopisała – podsumował D. Dobrowolski.

Czytaj więcej

Skomentuj