W najbliższy weekend w pięciu warszawskich hipermarketach Tesco odbędą się zbiórki zużytego sprzętu AGD i RTV. Mieszkańcy będą mogli pozbyć się zalegających ich piwnice i strychy elektrośmieci, zostawiając je w specjalnych punktach na parkingach.

Już w piątek, 26 listopada w 5 stołecznych hipermarketach Tesco rozpocznie się „Wielka zbiórka elektrośmieci i szkła”. Każdy z mieszkańców Warszawy będzie mógł pozbyć się starej lodówki, zepsutej pralki czy zbędnych słoików, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Co więcej – mogą zyskać. Klienci, którzy przyniosą 5 kg elektrośmieci lub 10 szklanych opakowań otrzymają kupon, dzięki któremu ich konta w programie lojalnościowym Tesco zasili 100 dodatkowych, „zielonych” punktów Clubcard. Osoby, które nie posiadają jeszcze karty, będą miały okazję ją otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta.

 – Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nakłada na każdego obywatela obowiązek oddania zużytego sprzętu do właściwego punktu zbiórki. Tesco od lat ułatwia Klientom bycie eko – jako jedyna sieć przyjmujmy od nich każdą ilość zużytego sprzętu AGD/RTV, a nie na zasadzie „sztuka za sztukę” przy zakupie nowego urządzenia – komentuje Beata Rożek, Menedżer ds. Społecznej Odpowiedzialności Tesco – Chcemy zachęcić Warszawiaków do jeszcze większej Eko-aktywności. Stąd pomysł na akcję weekendowego sprzątania stolicy. Aby każdy mieszkaniec Warszawy mógł wziąć udział w akcji, organizujemy ją po raz pierwszy w 5 sklepach w różnych dzielnicach miasta – na Bemowie, Ursynowie, Gocławiu i Pradze Północ.

Dodatkową atrakcją będą zabawy i konkursy dla najmłodszych mieszkańców Warszawy. W sobotę od 10:00 do 18:00 dla dzieci przygotowane zostaną konkursy ekologiczne oraz plastyczna niespodzianka. W Pasażach zostanie przygotowany szkic z charakterystycznymi miejscami stolicy. W każdym z 5 sklepów dzieci będą malowały inny fragment, dzięki czemu po połączeniu wszystkich części otrzymamy 15-metrową „Zieloną Panoramę Warszawy” widzianą oczami dzieci, która później pojawi się na stronie internetowej www.tesco.pl/ekologia/.

– Liczymy, że mieszkańcy stolicy odpowiedzą na nasze zaproszenie i wspólnie posprzątamy Warszawę, tak jak przed świętami nasze domy i mieszkania – dodaje Beata Rożek. Zbiórki elektrośmieci i szkła odbywać się będą w weekend od 26 do 28 listopada w 5 warszawskich hipermarketach Tesco (ul. Górczewska 212/226, ul. Połczyńska 121/125, ul. Stalowa 60/64, Al. KEN 14, ul. Fieldorfa 41) w godzinach:  piątek 14:00-20:00, sobota: 10:00-18:00, niedziela 10:00-18:00. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj