Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Wiceminister klimatu: nieformalnie powołaliśmy zespół ds. ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie

Wiceminister klimatu: nieformalnie powołaliśmy zespół ds. ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie
MŁ/PAP
21.02.2024, o godz. 15:15
czas czytania: około 2 minut
0

W styczniu nieformalnie powołaliśmy zespół ds. ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie - poinformował w środę na konferencji prasowej wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała. Dodał, że powstał zespół przy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała poinformował w środę podczas konferencji prasowej, że w styczniu nieformalnie powołano zespół ds. ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie. Powstał też zespół przy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Wiceminister zaznaczył, że oba są ze sobą w stałym kontakcie, więc współpraca resortu klimatu z Lasami Państwowymi układa się bardzo dobrze.


 

Podkreślił, że proces wzmocnienia ochrony lasów o szczególnych walorach przyrodniczych i społecznych musi być dobrze zaprojektowany i przeprowadzony szybko. “Chcemy chronić polskie lasy, prowadząc jednocześnie na ich terenach elementy zrównoważonej gospodarki” – poinformował Dorożała.Podkreślił, że przez ten miesiąc zostały wypracowane odpowiednie metody komunikacji, aby informacje spływały w sposób wyraźny, jasny i czytelny do Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych i do nadleśnictw.

Kompleksowa analiza problemów zgłaszanych przez nadleśnictwa i ZUL

Wiceminister wskazał, że pierwszym zadaniem zespołu była kompleksowa analiza problemów zgłaszanych przez nadleśnictwa i ZUL (zakłady usług leśnych) w związku z poleceniem z 8 stycznia 2024 r., które dotyczyło wstrzymania lub ograniczenia pozyskania drewna na obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia ochrony przyrody i pełnienia funkcji społecznych. Dodał, że obecnie w zespole zasiadają przedstawiciele Lasów Państwowych, strony społeczno-naukowej oraz MKiŚ, jednak docelowo będą w nim przedstawiciele innych grup, które są kluczowymi interesariuszami procesu.

“Jesteśmy po dwóch tygodniach intensywnych spotkań i konsultacji z przedstawicielami Lasów Państwowych, strony społeczno-naukowej oraz ministerstwa. Dzięki otwartemu dialogowi udało się wypracować pierwsze rozwiązania” – poinformował Dorożała.

Zapowiedział, że w drugiej połowie marca będzie miała miejsce ogólnopolska narada o lasach, na którą zaproszono “wszystkich interesariuszy procesu dbania o polskie lasy”.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024