Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Wiceminister Jacek Ozdoba znów z kompetencjami

Wiceminister Jacek Ozdoba znów z kompetencjami
15.12.2022, o godz. 13:30
czas czytania: około 1 minuty
0

Jacek Ozdoba, polityk Solidarnej Polski i wiceminister klimatu i środowiska, odzyskał kompetencje w resorcie. Minister Anna Moskwa - za zgodą premiera Mateusza Morawieckiego - podpisała dziś zarządzenie, w którym (ponownie) powierzono Ozdobie nadzór nad Departamentem Gospodarki Odpadami oraz Instrumentów Środowiskowych a także nad Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Przypomnijmy – z zarządzenia o podziale kompetencji z 19 września 2022 r., do kompetencji ministra Jacka Ozdoby należało określanie szczegółowych zadań oraz nadzorowanie prac Departamentu Gospodarki Odpadami i Departamentu Instrumentów Środowiskowych, a także wykonywanie kompetencji w stosunku do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

5 grudnia 2022 zadania wykonywane dotychczas przez wiceministra Jacka Ozdobę przejął Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Zarówno Jacek Ozdoba jak i Edward Siarka są posłami Solidarnej Polski – ugrupowania wchodzącego w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy, którego liderem jest Zbigniew Ziobro.

Jacek Ozdoba zasłynął miedzy innymi z dążenia do zaostrzenia kar za przestępczość środowiskową i dalej ma zajmować się zwalczaniem przestępczości środowiskowej i walką z mafią śmieciową.


 

Ozdoba o przestępczości środowiskowej: Problemem nie są kary, a orzecznictwo


 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024