Jacek Ozdoba, polityk Solidarnej Polski i wiceminister klimatu i środowiska, odzyskał kompetencje w resorcie. Minister Anna Moskwa – za zgodą premiera Mateusza Morawieckiego – podpisała dziś zarządzenie, w którym (ponownie) powierzono Ozdobie nadzór nad Departamentem Gospodarki Odpadami oraz Instrumentów Środowiskowych a także nad Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska.

Przypomnijmy – z zarządzenia o podziale kompetencji z 19 września 2022 r., do kompetencji ministra Jacka Ozdoby należało określanie szczegółowych zadań oraz nadzorowanie prac Departamentu Gospodarki Odpadami i Departamentu Instrumentów Środowiskowych, a także wykonywanie kompetencji w stosunku do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

5 grudnia 2022 zadania wykonywane dotychczas przez wiceministra Jacka Ozdobę przejął Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Zarówno Jacek Ozdoba jak i Edward Siarka są posłami Solidarnej Polski – ugrupowania wchodzącego w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy, którego liderem jest Zbigniew Ziobro.

Jacek Ozdoba zasłynął miedzy innymi z dążenia do zaostrzenia kar za przestępczość środowiskową i dalej ma zajmować się zwalczaniem przestępczości środowiskowej i walką z mafią śmieciową.


 

Ozdoba o przestępczości środowiskowej: Problemem nie są kary, a orzecznictwo


 

 

Czytaj więcej

Skomentuj