W sobotę 26 kwietnia odbył się piknik ekologiczny podsumowujący wiosenną akcję “Więcej drzew dzięki Tobie”. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia posadziła w sumie 40 tys. drzew.

Uczestnicy sobotniego pikniku na warszawskich Młocinach posadzili w sumie prawie półtora tysiąca drzew – lip, wiązów i tarnin. Chętnych do sadzenia było tak dużo, że sadzenie odbywało się w grupach – nazwanych zresztą gatunkami drzew – pod czujnym okiem pracowników Lasów Miejskich Warszawy oraz studentów leśnictwa.

Poza sadzeniem przewidzianych było również wiele innych atrakcji: dzieci brały udział w zabawach prowadzonych przez wykwalifikowane animatorki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, była wioska garncarska, pokaz i warsztaty Tai Chi, ogniska z kiełbaskami, oraz wycieczki rowerowymi rikszami po lesie.

Po zakończeniu imprezy każdy uczestnik dostał w prezencie sadzonkę begonii.  Piknik był ostatnim wydarzeniem wiosennej akcji "Więcej drzew dzięki Tobie", w ramach której Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy we współpracy z  Fundacją Nasza Ziemia posadziła w sumie 40 tys drzew na terenie Lasów Miejskich Warszawy i Nadleśnictwa Pułtusk. Wcześniej dęby na terenach obwodu Bemowo-Koło sadziły dzieci ze szkół z Targówka, Mokotowa i Ursynowa.

źródło: naszaziemia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj