Blisko pół miliona złotych więcej na utrzymanie zieleni przeznaczą władze Szczecinie. Do tej pory w budżecie Szczecina zapisano 5 mln zł na utrzymanie i konserwację zieleni. Po zmianach będzie to ok. 5,5 mln zł.

Pozwoli to między innymi na dodatkowe koszenia traw w sezonie. Ponadto prezydent miasta przeznaczy dodatkowy milion złotych na modernizację Jasnych Błoni. Łącznie na ten cel w tegorocznym budżecie po zmianach zapisano 1,9 mln zł.

W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia alejek z zachowaniem ich dotychczasowego przebiegu. Zostaną one wykonane w technologii Hanse Grand zgodnie z wytycznymi Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody – taka sama nawierzchnia ułożona jest np. na Placu Grunwaldzkiego.

Zmieniona zostanie nawierzchnia przy pomniku Jana Pawła II – kostkę polbrukową zastąpią płyty granitowe, zmodernizowane zostanie oświetlenie pomnika oraz wykonana zostanie szafka energetyczna (punkt zasilania), która ułatwi obsługę uroczystości w tym miejscu. Prace obejmą także parking przy ul. Piotra Skargi – wymalowane na nowo zostaną miejsca parkingowe, uzupełnione będą ubytki w nawierzchni.

Jasne Błonia są objęte ochroną konserwatorską. Na wykonanie prac potrzebne jest pozwolenie na budowę. Po jego uzyskaniu zostanie ogłoszony przetarg na roboty. Prace powinny rozpocząć się jesienią i zakończyć do końca roku.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj