Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Więcej na termomodernizację

Więcej na termomodernizację
09.11.2012, o godz. 8:12
czas czytania: około 1 minuty
0

Samorządy otrzymają 150 mln zł z funduszy unijnych na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał z pięcioma podmiotami aneksy do umów, zwiększające unijne dofinansowanie z 50 proc. do 85 proc.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Sytuacja taka jest możliwa dzięki przesunięciom niewykorzystanych środków z innych działań Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Aneksy do umów podpisali przedstawiciele gminy Olkusz, miasta Zabrze oraz Lębork, powiatu Tomaszowskiego oraz Województwa Pomorskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na termomodernizację szpitali, szkół podstawowych i gimnazjalnych, obiektów użyteczności publicznej. W sumie z unijnego dofinansowania w ramach tego konkursu korzysta 37 podmiotów.

Całkowity koszt projektów wynosi niemal 650 mln zł. Łączna kwota ich dofinansowania wyniesie 395,5 mln zł pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z danych NFOŚiGW wynika, że prawie wszyscy wnioskodawcy otrzymają zwiększone dofinansowanie. Najmniejszy projekt – Miasta Tychy – otrzyma 1,7 mln zł, a największy – projekt zbiorowy koordynowany przez Powiat Szczeciński – 45 mln zł.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026