(23.08.2007) Półtora tysiąca krzewów pojawi się we wrześniu na ul. Zwierzynieckiej. Prace odtwarzające zieleń wokół Kaponiery trwają już od kilku lat. Po remoncie ronda i ul. Roosevelta, przyszedł czas na ulicę, która z ronda prowadzi m.in. do Starego Zoo.

Zarząd Dróg Miejskich posadzi 743 krzewy iglaste, głównie cisy i jałowce oraz 840 krzewów liściastych, wśród których najbardziej widoczne będą derenie i berberysy. Cały układ zieleni w ul. Zwierzynieckiej będzie nawiązywał do już istniejącego układu z ul. Roosevelta. Zostaną tam wybudowane dwa przyłącza wody, co pozwoli na przedłużenie systemu nawadniającego. Wokół pasa zieleni pojawi się opaska z kostki granitowej, która uchroni rośliny przed tratowaniem ich samochodami przez kierowców. Prace na Zwierzynieckiej zakończą się pod koniec września.

Natomiast w październiku ZDM zajmie się zielenią na skwerze przy ul. Wspólnej i Wiśniowej na Dębcu. Pojawią się tam 24 nowe drzewa: lipy jarzęby i wiśnie ozdobne, pośród których zasadzone zostaną róże, forsycje i irgi. Także w październiku nowe drzewa posadzone zostaną również wzdłuż ul. Dąbrowskiego, Murawa, Stróżyńskiego, Opieńskiego, Witosa i Krzywoustego.źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj