Nie słabnie zainteresowanie wieczornymi pokazami muzyczno-świetlnymi przy nowej fontannie w centrum Torunia. Przy wodotrysku można codziennie oglądać trzy seanse – barwne efekty wodne do dźwięków muzyki Krzesimira Dębskiego rozpoczynają się teraz o 21.30, 22.00 i 22.30.

Fontanna uruchomiona 22 czerwca br. na obrzeżach toruńskiej starówki, od rana do wieczora przyciąga sporą widownię. W dzień można obserwować jedynie układy wodne, wieczorem zaś odbywają się około 15-minutowe pokazy efektów wodnych i świetlnych, współgrających z dźwiękami utworu muzycznego "Cosmopolis", skomponowanego specjalnie dla Torunia przez kompozytora Krzesimira Dębskiego.

Początkowo mechanizm fontanny był zaprogramowany na jeden taki pokaz. Później, ze względu na duże zainteresowanie widowiskiem i  liczne prośby w tej sprawie, mechanizm wodotrysku został przestawiony na trzy seanse. I taki właśnie cykl zostaje w dalszym ciągu utrzymany.

Ze względu na wcześniej zapadający zmierzch przyspieszono jedynie o trzydzieści minut godziny rozpoczęcia poszczególnych pokazów. Obecnie odbywają się one o godzinie 21.30, 22.00 i 22.30.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj