Kilka tysięcy buków, jodeł i świerków przybędzie w Beskidzie Śląskim dzięki użytkownikom tuszy i tonerów. Właśnie rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w ramach siódmej edycji programu edukacji ekologicznej „Święto drzewa”.

W ramach akcji prowadzonej przez Klub Gaja wspólnie z nadleśnictwem Bielsko w Beskidzie Śląskim przybędzie ponad 14 tysięcy drzew. Buki, jodły i świerki zostaną zasadzone na masywie Klimczoku, m.in. w pobliżu popularnego schroniska. Akcja jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej "Święto Drzewa”. Wprawdzie inauguracja tegorocznej edycji, w której wezmą udział Prezydent Warszawy i Minister Środowiska, odbędzie się 9 października w Warszawie, to sadzenie drzew w górach właśnie się rozpoczęło.

Kilka tysięcy sadzonek drzew, które przybędą w Beskidzie Śląskim, zostało zakupionych z pieniędzy przekazanych przez należącą do Grupy Black Point firmę Eco Service. –  Można powiedzieć, że drzew przybędzie dzięki użytkownikom tuszy i tonerów, którzy włączyli się do prowadzonej przez nas wielkiej zbiórki zużytych kartridży. To realna pomoc dla środowiska naturalnego. Z jednej strony co roku przybywa nowych drzew, z drugiej ogranicza się ilość śmieci – komentuje Marcin Adamski, prezes Eco Service. Wszystkie zebrane w ramach akcji kartridże trafiają do recyklingu lub utylizacji, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. 

 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj