Kilkadziesiąt tysięcy rękawiczek i worków na śmieci, kilkanaście kontenerów oraz niezwykła mobilizacja miejskich służb odpowiedzialnych za oczyszczanie miasta – trwają „Wiosenne porządki” na łódzkich ulicach.

Jak poinformował wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński, w powszechną akcję sprzątania włączyły się już m.in. rady osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe, stowarzyszenia i blisko 125 placówek oświatowych. Niebagatelne znaczenie ma również aktywność samych łodzian. Przygotowano 25 tys. rękawic, prawie 60 tys. worków na śmieci i 18 kontenerów na śmieci, rozstawionych w ogólnodostępnych, wyznaczonych przez delegatury punktach miasta, w których będzie można składować worki ze śmieciami. Uruchomiono również tzw. zieloną linię (638-50-00), pod nr której przyjmowane są od mieszkańców informacje o nieczystościach w mieście.

Miasto sprawdza także inne metody czyszczenia ulic Łodzi. – Wciąż testujemy maszynę do czyszczenia ulicy Piotrkowskiej. Mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na jej zakup – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Joński.

Jako, że nabycie maszyny prawdopodobnie będzie możliwe dopiero pod koniec kwietnia, miasto planuje ją na 2 tygodnie wynająć. Tak, aby oczyścić główną miejską arterie przed sezonem ogródkowym.

Łódzkie służby komunalne sprawdzają także, jak w miejskich warunkach sprawdza się odkurzacz na psie odchody. Jeżeli sprawnie poradzi sobie z tego rodzaju nieczystościami, zakupionych zostanie więcej tego typu maszyn. Rozpoczęto już także mechaniczne oczyszczanie miasta. Łódzki Zakład Usług przez 24 godziny na dobę będzie starał się doprowadzić do porządku łódzkie ulice. W centrum Łodzi prace będą prowadzone w godzinach popołudniowych i nocnych, tak aby dodatkowo nie komplikować sytuacji komunikacyjnej tych rejonów miasta. „Wiosenne Porządki’ potrwają do 28 marca.

– Apeluję do wszystkich łodzian, aby nadal zgłaszali swoje uwagi i sugestie związane z czystością Łodzi. Wszystkie interwencje będą traktowane bardzo poważnie – zapewnia wiceprezydent Dariusz Joński.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj