W Bydgoszczy rozpoczęły się wiosenne nasadzenia. Najciekawsze będzie pięć ponaddwumetrowych konstrukcji, przypominających maskotkę mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce.

Te wiosenne kwiaty, odporne na chłód, można podziwiać już na rondzie Bernardyńskim, Jagiellonów i pl. Teatralnym. Na tym nie skończy się upiększanie miasta. – Tradycyjnie ukwiecimy wszystkie najważniejsze bydgoskie ronda. Będzie także więcej konstrukcji kwiatowych porozkładanych w różnych miejscach miasta – zapowiada Janusz Bordewicz, zastępca dyrektora ratuszowego wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Zieleń ma być także sposobem na promocję lipcowych mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce. – Postawimy w mieście pięć kwietnych konstrukcji w kształcie wiewiórki, która jest maskotką zbliżających się mistrzostw. Zwierzaka będzie można zobaczyć m.in. przy stadionie Zawiszy i dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna – zapewnia urzędnik. Nietypowe konstrukcje mają być gotowe w czerwcu.

W tym roku najprawdopodobniej nie powstaną wysepki zieleni, które w ostatnich latach upiększały płytę Starego Rynku. W ich miejscu zostały już postawione figury biegaczy, również promujące mistrzostwa.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj