Unikatowa wieża widokowa powstała w Małopolsce. Spacer w chmurach pośród drzew [GALERIA]

Unikatowa wieża widokowa powstała w Małopolsce. Spacer w chmurach pośród drzew [GALERIA]
jw
27.08.2019, o godz. 8:33
czas czytania: około 2 minut
0

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikatowej konstrukcji drewnianej powstała w Krynicy-Zdroju.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra zbudowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzi specjalnie skonstruowana “drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów.

– Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie wpływa na doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 m – zaznacza Grzegorz Lenartowicz, koordynator projektu.

Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie mierząca 60 m długości zjeżdżalnia. Inwestycja została zrealizowana w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Obiekt będzie całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną.

Na wieżę można się dostać nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Konstrukcja powstała wśród pięknego drzewostanu, na który składają się dorodne i wyjątkowe drzewa, takie jak: buki, jodły oraz świerki. Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i w Europie, i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa, wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024