Trwa wiosenne sprzątanie we Wrocławiu. Od połowy marca na ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych trwają prace porządkowe nadzorowane przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Zamiatarki na wrocławskich ulicach pojawiły się w połowie marca. W pierwszej kolejności czyszczone były drogi krajowe, następnie wojewódzkie, powiatowe i gminne, po których jeździ komunikacja miejska.

Od 25 marca zamiatane są także drogi drugiej i trzeciej kolejności utrzymania, w tym m.in. drogi gminne na osiedlach czy ulice prowadzące do parkingów. – Warunkiem uprzątnięcia takiej drogi jest stała nawierzchnia i krawężnik, o który w trakcie pracy opierają się szczotki zamiatarek. Te ulice będą czyszczone do końca kwietnia – tłumaczy Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiUM. Wiosenne porządki trwają także na przydrożnych zieleńcach.

Po ukończeniu akcji sprzątania przyjdzie czas na kontrolę: – W maju będziemy sprawdzać miejsca, które mają szczególne znaczenie w kontekście zbliżających się mistrzostw piłkarskich. Chodzi o trasy dojazdowe do rogatek miasta, Dworca Głównego PKP, lotniska, ulice prowadzące do parkingów oraz tereny sąsiadujące ze Strefą Kibica – tłumaczy Ewa Mazur.

Miesięcznie na utrzymanie czystości w mieście przeznaczanych jest 5 mln zł. Ostatnie prace porządkowe przed UEFA EURO 2012™ planowane są na 2-3 tygodnie przed pierwszym meczem.

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj