Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur

Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur
18.02.2011, o godz. 14:28
czas czytania: około 2 minut
0

Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Parków Krajobrazowych, Centrów Edukacji Ekologicznej, leśników wzięło udział w kolejnym spotkaniu dotyczącym tegorocznej edycji „Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur 2011”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Akcja wzorem lat ubiegłych ma być wzbogacona o dodatkowe działania.Tegoroczna hasło brzmi "Czysty las, wokół nas".

– Plany wobec tegorocznej edycji akcji zmobilizowały nas do poszerzenia zakresu działań – mówił podczas spotkania Tadeusz Ratyński, I z-ca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie. – Nawiązując do tego, że 2011 rok został ogłoszony Światowym Rokiem Lasów chcielibyśmy zainteresować uczestników współpracą z nadleśnictwami, kołami łowieckimi oraz z parkami krajobrazowym naszego województwa. Wśród działań planuje się między innymi tworzenie nowych lub pielęgnację istniejących remiz śródpolnych, prowadzenie prelekcji i zajęć dotyczących bioróżnorodności ekosystemów leśnych.

Tegoroczna akcja będzie już dziewiątą z kolei. Co roku poza setkami ton zebranych surowców wtórnych, tysiącami uczestników biorących udział w lokalnych sprzątaniach i wydarzeniach edukacyjnych, przyczynia się do poprawy stanu środowiska oraz zwiększa świadomość ekologiczną jego mieszkańców. Od samego początku, tj. od 2001 roku w akcji aktywnie uczestniczy średnio 30 tyś. mieszkańców Warmii i Mazur.

Podczas spotkania omawiano m.in. problemy z jakimi mogą spotkać organizatorzy i współorganizatorzy akcji. Jak się okazało ważnym elementem wspierającym „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur” będzie udział samorządów. Bez ich udziału akcja będzie miała bez wątpienia mniejszy zakres. – Liczymy z ich strony na wsparcie i koordynację działań na terenie gminy, a jednocześnie prosimy o pomoc w znalezieniu terenów, na których prowadzone byłyby nowe nasadzenia lub pielęgnacja istniejących już remiz śródpolnych – tłumaczy prezes Ratyński. – Pamiętajmy, że stan środowiska naturalnego zależy od nas wszystkich, a edukacja ekologiczna wymaga stałego, wielokierunkowego i wielokrotnego działania, które możliwe jest tylko przy współpracy i zrozumieniu wszystkich mieszkańców Warmii i Mazur.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl

 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024