Pierwsze wiosenne kwiaty już ozdabiają stolicę. Zarząd Oczyszczania Miasta na Wielkanoc ukwiecił bratkami Trakt Królewski.

Bratki to typowo wiosenne kwiaty ciekawie prezentujące się na miejskich kwietnikach. W sumie tej wiosny posadzonych zostanie prawie 90 tys. kwiatów. Żółte, niebieskie, bordowe kompozycje ozdobią kwietniki w parkach, którymi opiekuje się ZOM oraz ronda, place i reprezentacyjne ulice stolicy. Sadzenie bratków realizowane będzie do połowy kwietnia. Żółte, niebieskie i czerwone bratki już rosną np. na Nowym świecie, Krakowskim Przedmieściu, Pl. Małachowskiego czy przy Katedrze św. Floriana.

A już niebawem kwitnąć zacznie 113,5 tys. tulipanów, których cebule posadzone zostały jesienią. Park Skaryszewski ozdobią biało-czerwone i czerwono-żółte tulipany, w Parku Ujazdowskim tulipany będą ciekawym akcentem kolorystycznym przy rzeźbach. Natomiast w Ogrodzie Saskim na girlandzie przy Fontannie Wielkiej kwitnąć będą białe, niebieskie, purpurowe i żółte bratki. We wszystkich parkach w trawnkach zakwitną krokusy. A Park Ujazdowski urozmaicą kobierce niebieskiej łudki, różowej miodunki, wiele azalii i rododendrononów.

Zakup bratków, ich posadzenie oraz pielęgnacja przez blisko 3 miesiące kosztować będzie ZOM ok. 180 tys. zł.

fot. ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj