Chcesz oszczędzać energię, ale nie wiesz, jak to zrobić? Odwiedź stronę www.oszczedzam-energie.pl – zachęca Ministerstwo Środowiska. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek i porad do zastosowania w codziennym życiu.

Trwa kampania telewizyjna Ministerstwa Środowiska „Wyłączamy prąd. Włączamy oszczędzanie”, która zachęca Polaków do codziennego oszczędzania energii. Więcej informacji o tym, jak to robić, można znaleźć również w Internecie oraz w serwisach społecznościowych.

Na stronie www.oszczedzam-energie.pl znajdują się informacje na temat wykorzystania energii oraz porady, w jaki sposób ograniczyć jej zużycie. Strona internetowa to dom, w którym każde  pomieszczenie  to jednocześnie osobna podstrona. W gabinecie można np. podpisać deklarację ekologicznego życia, a w kuchni wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą m.in. tablet oraz energooszczędne myszy komputerowe. Ponadto, dzięki specjalnej aplikacji, każdy użytkownik strony będzie mógł wystąpić w filmie promocyjnym kampanii. Na stronie znajduje się również kalkulator umożliwiający obliczenie rocznych wydatków na prąd i wodę oraz kwoty, jaką użytkownik może zaoszczędzić ograniczając ich zużycie.

Kampania „Wyłączamy prąd. Włączamy oszczędzanie” jest także obecna w serwisach społecznościowych – Facebook oraz Pinterest. Media społecznościowe pozwalają nam wszystkim łatwo podpowiadać znajomym pomysły na oszczędzanie energii oraz dyskutować o  ich skuteczności.  Internet jest dzisiaj kluczowym forum publicznym dla dyskusji i propagowania tych tematów – mówi Marcin Korolec, minister środowiska.

Fan page kampanii prezentuje proste sposoby na oszczędzanie energii w typowych, codziennych sytuacjach naszego domowego życia. Lista dobrych  praktyk nie jest jednak zamknięta, fani mogą na bieżąco dyskutować o najskuteczniejszych metodach stosowanych przez siebie. Na Pintereście  znajdują się natomiast m.in. infografiki przedstawiające, ile energii elektrycznej pochłaniają różne domowe czynności.

– Warto zadbać, by każdy z nas rozsądnie korzystał z energii. To korzyść dla naszego portfela, zdrowia i środowiska naturalnego. Dlatego zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony www.oszczedzam-energie.pl, szukania nas w mediach społecznościowych i dyskusji o najlepszych sposobach  oszczędzania energii – dodaje minister Korolec.

Kampania internetowa potrwa do końca listopada br. Jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj