Strażnicy miejscy z Włocławka przypominają, że sprzątanie chodnika należy do obowiązków właściciela przyległej do niego nieruchomości. Należy o tym pamiętać, gdyż za zaniedbanie można dostać mandat karny.

Wiosną municypalni w sposób szczególny kontrolują czystość i porządek na terenie miasta. Po zimie estetyka miasta pozostawia wiele do życzenia. Gdy śniegi stopniały uwidoczniły się nieczystości – śmieci, odpady oraz odchody po czworonogach. Czas przystąpić do wiosennego porządkowania.

Tylko w tym roku strażnicy miejscy pouczyli już ponad 100 osób, które uchylały się od sprzątania, 25 ukarali mandatami karnymi zaś 27 spraw skierowali na wokandę sądową z wnioskiem o ukaranie. Część spraw jest w fazie czynności wyjaśniających. Trwa ustalenie tożsamości i adresu osób odpowiedzialnych. – Kontroli i kar będzie jeszcze więcej, bo w wielu miejscach zaniedbania widać gołym okiem – zapowiada Norbert Struciński, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Strażnicy nie tylko wymagają sprzątania, ale i pilnują, aby bałaganiarze nie śmiecili a właściciele psów sprzątali po swoich pupilach. Za zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych municypalni wypisali w roku bieżącym 31 mandatów karnych, skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu zaś ponad 200 osób pouczyli. Ponadto ukarali 12 właścicieli czworonogów za niedopełnienie obowiązku niezwłocznego usunięcia nieczystości po psach.

źródło: SM we Włocławku

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj