Jak przewidują synoptycy, w najbliższych dniach temperatura w Krakowie może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Krakowskie MPWiK przygotowane jest na upały.

Krakowskie Wodociągi przypominają, że na terenie miasta działa 116 zdrojów ulicznych. Na stronie www.wodociagi.krakow.pl dostępny jest wykaz ujęć wody, z których mogą korzystać mieszkańcy.

Studnie z wodą zdatną do spożycia znajdują się na os. Widok (źródło Tetmajera), przy ulicach Nad Źródłem (źródło Olszanica), Cechowej i Wądół, a także na os. Tysiąclecia w Nowej Hucie. Warunkowo wodę można pić ze źródeł zlokalizowanych na os. Bohaterów Września, Piasta Kołodzieja, Słonecznym, na pl. Sikorskiego, pl. Inwalidów i ul. Kościuszki.

– Woda z tych ujęć jest bezpieczna pod względem bakteriologicznym, ale mogą wystąpić nieznaczne podwyższenia parametrów fizykochemicznych np. żelaza, mętności – informuje Piotr Ziętara, rzecznik prasowy krakowskich wodociągów. MPWiK S.A. prowadzi bieżącą eksploatację awaryjnych ujęć, a jakość wody jest kontrolowana przez Centralne Laboratorium.

Jeśli wysoka temperatura będzie utrzymywać się przez dłuższy czas, wzorem lat ubiegłych w okolicach wieży ratuszowej na Rynku Głównym będzie podstawiony beczkowóz z darmową wodą dla krakowian.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj