Comarch zbuduje komputerowy model dystrybucji wody dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. W ramach kontraktu wartego 6,9 mln zł Comarch dostarczy sprzęt i oprogramowanie niezbędne do budowy modelu sieci i wprowadzenia informacji o infrastrukturze do bazy danych GIS.

Konsorcjum trzech firm z Comarchem na czele już tworzy bazę danych o sieci wodociągowej w całym mieście. Po zebraniu skomplikowanych informacji technicznych powstanie jej komputerowy model. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu pracownicy wodociągów będą mogli kierować strumieniem wody w zależności od jej ciśnienia w poszczególnych miejscach Warszawy. Jeśli zdarzy się awaria, zrobimy symulację i dowiemy się, którędy powinna płynąć woda, żeby ucierpiało jak najmniej mieszkańców – mówi Sławomir Szczepankiewicz, rzecznik MPWiK w Warszawie.

Zwycięstwo w przetargu dla warszawskiego MPWiK było możliwe dzięki doskonałej współpracy specjalistów Comarch z naszymi partnerami w konsorcjum, firmami MegaBit i 7 Technologies. Efekty są bardzo dobre, więc dalej będziemy razem pracować. Liczymy, że realizacja tego projektu będzie dla Comarch kluczem do szerszego wejścia w realizację projektów związanych z bazą danych GIS – mówi Grzegorz Niedospał, Comarch.

Budowany przez Comarch system komputerowy uwzględni remonty sieci i poszczególnych zakładów uzdatniania wody oraz zmiany ich wydajności. Pracownicy wodociągów będą mieli dostęp do wszystkich ważnych parametrów. Specjalne wizualizacje pokażą m.in. stężenie chloru i mętność wody w poszczególnych miejscach. Dzięki temu woda ze stacji do kranów będzie mogła płynąć szybciej, nie tracąc dobrej jakości.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj