Kilka tysięcy dzieci i młodzieży ze szkół z całej Polski wzięło udział w konkursie „H2O Design” ogłoszonym wspólnie przez Bank Ochrony Środowiska i Fundację BOŚ. Uczestnicy zabawy projektowali autorskie wzory kart płatniczych nawiązujące do tematyki wody i racjonalnego nią gospodarowania.

Głównym celem konkursu „H2O Design” było promowanie racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych świata. Graficzne opracowanie wzoru karty debetowej do konta H2O BOŚ Banku dedykowanego dzieciom i młodzieży było tylko jednym z zadań. – Zanim jeszcze powstały projekty młodzi ludzie ze szkół w całej Polsce zapoznali się z tematyką ochrony wody – wyjaśnia Andrzej Pietrucha, Prezes Fundacji BOŚ. – Ogromne wrażenie wywarła na nas kreatywność i zaangażowanie uczestników konkursu. Zaskoczyło nas niesztampowe podejście do tematu oraz różnorodność form przekazu – dodaje Andrzej Pągowski, wybitny polski plakacista. Rozpisany konkurs był ściśle powiązany z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi.

Wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie oceniło profesjonalne jury oraz internauci, którzy przyznali specjalną nagrodę uczestnicząc w plebiscycie online. Do ścisłego finału trafiło łącznie 200 prac ze 100 szkół i domów kultury. Jury pod przewodnictwem Andrzeja Pągowskiego postanowiło przyznać 5 nagród głównych i 10 wyróżnień. Już niebawem jeden z pięciu nagrodzonych projektów pojawi się na karcie H2O w ofercie BOŚ Banku.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj