Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” po raz kolejny organizuje ogólnopolską konferencję dedykowaną branży wod-kan.
W ciągu kilku najbliższych tygodni rozpocznie się, warta ponad 32 mln. zł, modernizacja złotoryjskiej oczyszczalni ścieków. Jest to największa inwestycja realizowana w Złotoryi na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.
W gminie Strzelin (woj. dolnośląskie) zakończył się remont oraz oczyszczanie zbiorników retencyjnych, które gromadzą potrzebną dla środowiska wodę.
Ochrona przyrody, gospodarka wodno-ściekowa, rozwój zasobów endogenicznych oraz kapitał przyrodniczy regionu to działania, w ramach których można się ubiegać o dofinansowanie z regionalnych programów operacyjnych kilku województw. Zapisy rozpoczynają się niebawem.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ogłosiła nabór na IV edycję studiów podyplomowych "Eksploatacja ujęć wód podziemnych", które uczelnia realizuje we współpracy z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”.











