W Warszawie zakończono IV Fazę Projektu współfinansowanego ze środków unijnych, którego celem była poprawa jakości dostarczanej wody, usprawnienie działania sieci kanalizacyjnej oraz zapewnienie nowoczesnej gospodarki osadami na terenie oczyszczalni ścieków „Czajka”. Teraz przyszedł czas na podsumowanie tej realizacji.
W środę w Bydgoszczy zakończyła się dwudniowa (7-8 czerwca 2016 r.) konferencja organizowana przez firmę Abrys „Metody zagospodarowania osadów ściekowych”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, natomiast partnerem branżowym zostało Stowarzyszenie Wodociągów Kujaw i Pomorza.
Śremskie Wodociągi zakończyły modernizację układu technologicznego Stacji Uzdatniania Wody w Nochowie. W ramach inwestycji wartej ponad 460 tys. zł wymieniono m.in. zbiorniki retencyjne oraz zestawy pompowe.
Aby powstrzymać niekontrolowane zrzuty ścieków do Łeby, MPWiK w Lęborku oczyściło strategiczne kolektory kanalizacyjne oraz zmodernizowało komorę przelewu burzowego.
W przyszły weekend (10-11 czerwca) Śląsk po raz kolejny opanuje Święto Szlaku Zabytków Techniki. Podczas imprezy oprócz kopalni, osiedli robotniczych, browarów i fabryk będzie można odwiedzić unikatowe Muzeum Techniki Sanitarnej mieszczące się na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach.











