Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Woda i ścieki

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Reklama

ad2 pk plus [od 02.09.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Gmina Kórnik: otwarcie oczyszczalni

Gmina Kórnik: otwarcie oczyszczalni

17.10.2013
portalkomunalny.pl
0

15 października otwarto zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Borówcu. W ciągu ostatnich trzech lat obiekt przeszedł gruntowną rozbudowę i modernizację. Zadanie zostało zrealizowane przy finansowym współudziale Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Powstaną zakątki wodne

Powstaną zakątki wodne

17.10.2013
portalkomunalny.pl
0

Ruszył przetarg na zaprojektowanie i budowę 4 zakątków wodnych w rejonie jeziora Dąbie w Szczecinie.

Kolejne miliardy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

Kolejne miliardy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

14.10.2013
portalkomunalny.pl
0

46 mld złotych pochłonęło do tej pory wdrażanie w Polsce Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Dokończenie prac będzie wymagało kolejnych 20 mld zł, z czego w nowej unijnej perspektywie finansowej na ten cel zostanie przeznaczone ponad 1 mld euro. Ministerstwo Środowiska zapewnia, że są jeszcze pieniądze na ten cel z funduszy 2007-2013.

Zapora z elektrownią wodną na Wiśle dopiero w przyszłym roku

Zapora z elektrownią wodną na Wiśle dopiero w przyszłym roku

11.10.2013
portalkomunalny.pl
0

Dopiero w przyszłym roku oddany zostanie raport oddziaływania środowiskowego planowanego drugiego stopnia na Wiśle. Wiceminister środowiska spodziewa się protestów zainteresowanych stron niezależnie od tego, jaka będzie decyzja. Dopiero po wydaniu raportu zostanie podjęta decyzja o sposobach finansowania inwestycji.

Trwają prace nad nowym prawem wodnym

Trwają prace nad nowym prawem wodnym

08.10.2013
portalkomunalny.pl
0

Ministerstwo Środowiska zakończyło konsultacje nad założeniami nowego Prawa wodnego i w najbliższym czasie prześle projekt do Komitetu Stałego Rady Ministrów. Po przyjęciu założeń przez rząd, ruszą pracę nad konkretną ustawą. Resort nie wie jeszcze, w jaki sposób będzie uregulowana kwestia opłat za pobór wody z rzek przez branżę energetyczną i rolników.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026