Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku to pierwsza w Polsce spółka miejska, która udostępniła szybkie płatności BlueCash za świadczone usługi. Przelew elektroniczny jest dostępny dla wszystkich klientów korzystających z e-faktury.

Przelew Elektroniczny BlueCash ułatwia opłacenie usług na podstawie otrzymanej faktury elektronicznej. BlueCash umożliwia płatności bez konieczności wpisywania danych do przelewu i obsługuje 19 banków.

Wykonywanie płatności za pomocą systemu BlueCash jest bardzo proste – wystarczy kliknąć w ikonkę "przelew elektroniczny" dostępną na e-fakturze, a następnie wybrać własny bank z listy obsługiwanych i zalogować się do niego, by zatwierdzić płatność. Usługa kosztuje 1 zł niezależnie od kwoty przelewu, a potwierdzenie płatności jest wysyłane na adres poczty elektronicznej.

Współpraca PWiK w Rybniku z firmą Blue Media, do której należy BlueCash zaowocowała pierwszym w Polsce wdrożeniem systemu płatności elektronicznych BlueCash dla miejskiej spółki wodociągowej. W podobny sposób rachunki opłacać mogą np. klienci firmy Energa i Netia. 


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj