Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Wodociągowcy "na ty" z kulturą

Wodociągowcy
Anna Lembicz
12.03.2015, o godz. 6:07
czas czytania: około 3 minut
0

Dyskusje o nowatorskich rozwiązaniach techniki i aspektach prawnych połączone z obcowaniem pracowników branży z kulturą wyższą - tak wygląda XXXIII Konferencja Przedsiębiorstw Wodociągowych, która od środy do piątku trwa w Kołobrzegu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Spotkanie w polskiej stolicy SPA, zaaranżowane zostało przez Stowarzyszenie „Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe”. Organizacja powstała w listopadzie 2004 r., zrzesza prezesów, dyrektorów i pracowników szczebla kierowniczego, reprezentujących przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne z terenu województwa zachodniopomorskiego, między innymi: Szczecina, Kołobrzegu, Goleniowa, Nowogardu, Łobza, Chociwla, Dębna, Cedyni, Szczecinka, Świnoujścia, Barlinka, Pyrzyc, Złocieńca, Drawska Pomorskiego, Świdwina i Morynia. Na kołobrzeskiej konferencji, Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe gości również przedstawicieli środowiska branży wodociągowej z terenu innych regionów Polski.

Przybyłych na kołobrzeską konferencję, uroczyście przywitał wczoraj prezes Stowarzyszenia, Beniamin Chochulski wraz z pełnomocnikiem Stowarzyszenia, Jolantą Kraszewską-Jurkowską. Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli m.in. starosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski, zastępca prezydenta miasta Kołobrzeg – Jacek Woźniak oraz wiceprezes zarządu WFOŚiGW, Jerzy Sarnowski. Panowie podkreślili, jak istotną rolę w rozwoju miast odgrywa branża wodociągowa. Prezes Chochulski przypomniał cele, dla których powstała zarządzana przez niego organizacja. Do zadań priorytetowych Forum, jak podkreślił, należy integrowanie lokalnego środowiska wodociągowego i wzmocnienie jego siły lobbingowej w dobrze rozumianym interesie branży oraz wypracowanie i prezentowanie wniosków oraz opinii środowiska wobec władz samorządowych i państwowych. Niemniej istotnymi zadaniami stojącymi przed Stowarzyszeniem Zachodniopomorskim jest wspomaganie relacji, zwłaszcza małych i średnich zakładów wodociągowych z innymi organizacjami branżowymi, a także instytucjonalne stymulowanie rozwoju przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych na terenie województwa. Ponadto organizacja działa na rzecz budowania pozytywnego wizerunku branży na terenie lokalnym oraz propagowania zasad etyki zawodowej w środowisku, jak również służy radą oraz wsparciem organizacyjnym w rozwiązywaniu zawodowych problemów dla członków Stowarzyszenia.

Tym razem konferencja odbywa się pod hasłem: „O synergii gospodarki i kultury”, dzięki czemu przybrała formę szczególną. Dyrektor firmy „Złote Runo”, Robert Maziarz, otworzy dziś dla gości konferencji piwnice kołobrzeskiego Ratusza miejskiego, zapoznając zaproszonych gości z historią miasta i regionu, poprzez oprowadzenie po zasobach utworzonego przez siebie Muzeum Patria Colbergensis poświęconemu lokalnej historii. Placówka otwarta została we wrześniu zeszłego roku, dzięki wsparciu firm „Złote Runo” oraz Philips, Szkło Ekspert i Mad Reklama. W rozmowie z serwisem portalkomunalny.pl Maziarz wskazywał na słuszność idei wspierania kultury przez firmy z branży wodociągowej. Honorowy patronat nad Muzeum, oprócz Prezydenta Miasta Kołobrzeg, objęła Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, promując tym samym działania środowisk branży wodociągowej na rzecz kultury. Muzeum Roberta Maziarza stało się motorem dyskusji o możliwości synergicznego działania trzech sektorów: samorządu, przedsiębiorczości i kultury. Nasz rozmówca odczytał uczestnikom konferencji list otwarty od prezesa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości, Wojciecha Pomarańskiego, który można przeczytać tutaj: List_do_Zarzadu_Stowarzyszenia_ZFW

Kołobrzeskie spotkanie pokazuje, że środowisko branży wodociągowej łączy coś więcej, niż wspólnota interesów i dbałość o podnoszenie standardów w realizowaniu powierzonych zadań publicznych. Okazuje się bowiem, że świat wodociągów to również działanie na rzecz szeroko rozumianej kultury zarówno lokalnej, jak również tej o znaczeniu ponadregionalnym i międzynarodowym. Dzięki podejmowaniu przez członków stowarzyszeń branży wodociągowej, działań na rzecz społeczności lokalnych, środowisko postrzegane jest przychylniej przez mieszkańców będących odbiorcami usług przez wodociągi dla nich dedykowanych.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d pszok [25.07-28.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024