Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Wojciech Dąbrowski prezesem PTEZ na kolejną kadencję

Wojciech Dąbrowski prezesem PTEZ na kolejną kadencję
dom
28.06.2022, o godz. 10:54
czas czytania: około 2 minut
0

W Kazimierzu Dolnym odbyło się XXX Krajowe Zgromadzenie Członków Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ). W trakcie wydarzenia odbyły się wybory Zarządu Towarzystwa. Prezesem PTEZ na kolejną kadencję został Wojciech Dąbrowski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

W trakcie Krajowego Zgromadzenia wybrano również członków Zarządu PTEZ, w skład którego weszli: Sławomir Burmann (Veolia Energia Polska), Arkadiusz Kosiel (Fortum), Elżbieta Kowalewska (PGE Energia Ciepła), Paweł Jan Majewski (Enea), Jarosław Maślany (PGNiG TERMIKA), Paweł Szczeszek (Tauron Polska Energia), Adam Tywoniuk (PGE Polska Grupa Energetyczna).

Podsumowanie działalności Towarzystwa

Spotkanie było także okazją do podsumowania działalności Towarzystwa i opracowania planów aktywności w nadchodzącym roku. Członkowie zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności PTEZ w 2021 r.

– Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych od 1991 roku ma ogromny wkład w transformację systemu elektroenergetycznego i ciepłownictwa w Polsce. Dzięki inicjatywom podejmowanym przez ekspertów PTEZ funkcjonowanie rynku ciepła w Polsce może odpowiadać na wyzwania transformacji energetycznej i sytuacji gospodarczej oraz politycznej – powiedział Wojciech Dąbrowski,

– Od ponad 30 lat Towarzystwo służy doradztwem i wiedzą ekspercką zarówno decydentom, jak i przedstawicielom świata nauki i biznesu. Tym samym realnie wpływa na całokształt procesu transformacji gospodarczej naszego kraju. PTEZ to platforma do wymiany doświadczeń i poglądów, miejsce gdzie możemy konfrontować różne punkty widzenia i szukać najlepszych rozwiązań dla rozwoju kogeneracji w Polsce – dodał nowy, stary prezes.

Regulacje Fit for 55

Obecnie uwaga ekspertów Towarzystwa koncentruje się przede wszystkim na regulacjach ujętych w unijnym pakiecie Fit for 55. PTEZ aktywnie działa w procesie konsultacji ostatecznego kształtu dyrektyw proponowanych przez unijnych decydentów, zwracając uwagę na zagrożenia i wyzwania przed jakimi staje rodzima branża ciepłownicza, w kontekście dążenia do neutralności klimatycznej.

PTEZ będzie nadal prowadzić dialog z administracją rządową przy wprowadzaniu usprawnień i zmian w obecnym systemie wsparcia kogeneracji. Jednym z kluczowych obszarów aktywności Towarzystwa pozostaje opiniowanie inicjatyw regulacyjnych i prawnych w zakresie rynku energii elektrycznej, rynku mocy, OZE i tych, dotyczących pakietu Fit for 55.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023