Wręczono nagrody "Dziennikarze dla klimatu 2015"

Wręczono nagrody
25.11.2015, o godz. 7:50
czas czytania: około 2 minut
1

 Już po raz trzeci wręczono nagrody w konkursie „Dziennikarze dla klimatu” organizowanym wspólnie przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) i Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, przy wsparciu Ambasady Republiki Federalnej Niemiec.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 listopada w Wielkiej Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie podczas gali prowadzonej przez red. Krzysztofa Walczaka z klubu EKOS. Wśród zaproszonych gości, oprócz uczestników konkursu, znaleźli się przedstawiciele różnych instytucji, w tym Jego Ekscelencja Rolf Nikel, Ambasador Republiki Federalnej Niemiec, Maciej Grabowski, ustępujący minister środowiska, Małgorzata Skucha, prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Janusz Ostapiuk, ustępujący podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Ulrich Witte, z Fundacji Deutsche Bundesstiftung Umwelt.

Podstawowym celem konkursu jest popularyzacja działań na rzecz ochrony klimatu. Konkurs ma za zadanie wyróżnić materiały dziennikarskie zaangażowane w tematykę klimatu, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym. W sposób przystępny i zrozumiały przedstawiać zagrożenia klimatyczne, takie jak powodzie, susze czy huragany, których siła i liczba rośnie.

Decyzją jury I nagroda, statuetka, dyplom oraz równowartość 5 tys. euro przyznana została Marcinowi Popkiewiczowi z portalu „Nauka o klimacie” za cykl publikacji poświęconych zmianom klimatycznym. II nagroda, statuetka, dyplom oraz równowartość 1 tys. euro przyznana została Tomaszowi Ulanowskiemu z „Gazety Wyborczej” za cykl artykułów: „Ogień. Czy się od niego uwolnimy”, „To początek exodusu” i „W sprawie klimatu cierpimy na schizofrenię”. III nagroda, statuetka, dyplom oraz równowartość 500 euro przyznana została Arturowi Domosławskiemu z tygodnika „Polityka” za artykuł „Czekają nas wojny o wodę i żywność – ten klimat nas zabije”.

Dwa wyróżnienia otrzymali: Urszula Szyperska z tygodnika „Polityka” za artykuł „Ucieczka z piekarnika” oraz Piotr Karnaszewski z miesięcznika „Forbes” za artykuł „Jak Bill Gates chce wyżywić świat”. Tegoroczna edycja konkursu została poszerzona o kategorię “Przyszłość dla klimatu”. Jury nie przyznało w niej nagrody, zdecydowało się natomiast wyróżnić Wiktorię Kalinę za artykuł “Czarna plama w Unii Europejskiej” opublikowany na Portalu zielonej energii GRAMwZIELONE.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Carboniak

Komentarz #2108 dodany 2015-11-25 09:52:13

naukaoklimacie.pl to świetna strona. Fajnie, że jest zauważana.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024