1 / 2

Pomimo wielu możliwości legalnego pozbywania się odpadów, wciąż powstają dzikie wysypiska. W 2021 r., we Wrocławiu usunięto aż ponad 440 ton odpadów z takich punktów. Koszt to blisko pół miliona złotych.

– Katalog odpadów tworzących dzikie wysypiska jest naprawdę szeroki. To zarówno odpady poremontowe (gruz, armatura), jak i meble, opony, sprzęt RTV/AGD czy też zwykłe domowe, jak puszki, butelki, makulatura czy odzież – wyjaśnia Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystem sp. z o.o.

 

Ponad 120 dzikich wysypisk z Wrocławia usuniętych w trzy lata

W 2021 r. we Wrocławiu usunięto 440 ton odpadów z 44 dzikich wysypisk, w 2020 r. było to 39 miejsc a w 2019 r. 46 punktów. W sumie koszt usuwania nielegalnych wysypisk z Wrocławia, w ostatnich trzech latach, to ponad 1,2 mln zł.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy wysypiska zniknęły m.in. z ul. Bajana/Bystrzyckiej, Brochowskiej, Żernickiej, Pilczyckiej, Mińskiej, Kruczej, Głogowskiej, Opatowickiej, Zakrzowskiej czy Piłsudskiego.

 

Gdzie wyrzucać problematyczne odpady?

– Obowiązujący system odbioru odpadów komunalnych daje wrocławianom wiele legalnych możliwości pozbycia się wytworzonych przez nich odpadów. Niestety, mimo to nadal powstają dzikie wysypiska – mówi Witkowska.

Czytaj więcej

Skomentuj