Od listopada Ekopatrol Straży Miejskiej we Wrocławiu prowadzi wzmożone kontrole na terenie całego miasta. Strażnicy sprawdzają czym wrocławianie palą w piecach.

Tylko w minionym tygodniu Oddział Ochrony Środowiska oraz Oddziały Patrolowe przeprowadziły w sumie 192 kontrole. Strażnicy odnotowali 28 wykroczeń, za które nałożono 16 mandatów na łączną kwotę 3150 zł. Pouczonych zostało 11 osób, jeden wniosek został skierowany do sądu.

Z kolei w pierwszym tygodniu listopada przeprowadzono 94 kontrole, w których nałożono 15 mandatów na kwotę 2800 zł. Warto odnotować, że od rozpoczęcia akcji informacje o spalaniu odpadów nie potwierdziły się aż w 239 przypadkach.

Straż miejska prosi mieszkańców Wrocławia, aby w przypadku uzasadnionego podejrzenia dotyczącego spalania śmieci lub odpadów, niezwłocznie skontaktować się z dyżurnym straży miejskiej pod nr tel. 986 lub pod numerem Urzędu Miejskiego 717777777.

Władze miasta przypominają także o zakazie spalania liści. Suche liście wystarczy spakować – odbiorą je pracownicy spółki Ekosystem. Harmonogram odbiorów można znaleźć na stronach Urzędu Miasta we Wrocławiu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj