Po 18 miesiącach remontu ulicę Kuźniczą przekuto w reprezentacyjny deptak łączący plac Uniwersytecki z Rynkiem. Prace prowadzono także na ulicach przyległych: Uniwersyteckiej, Kotlarskiej i Nożowniczej.

Remont ulicy, przy której w średniowieczu mieszkali rzemieślnicy zajmujący się kuciem i obróbką metalu, rozpoczął się pod koniec 2010 roku. Efekt trwających 18 miesięcy prac robi wrażenie: jezdnia, po której jeździły samochody, zamieniła się w wyłożony kamienną kostką deptak z nowymi latarniami, ławkami i klombami.

Na deptak łączący plac Uniwersytecki z Rynkiem nie wrócą już samochody. Przejazd przez ulicę możliwy będzie jedynie przecznicami: Kotlarską, Nożowniczą i Uniwersytecką, które pozostaną jednokierunkowe. Ruch na Uniwersyteckiej i Kotlarskiej będzie się odbywał od Szewskiej do Więziennej, a na Nożowniczej: od Więziennej do Szewskiej.

MTP 300 x 250

Poruszający się po ulicy przechodnie mogą odpocząć m.in. na kolistych ławkach, które pojawiły się wokół rosnących drzew. Elementy tzw. małej architektury oraz zieleni wieczorami będą podświetlane specjalnymi lampami wyposażonymi w ruchome, kierunkowe źródła światła.

Wypiękniały także fragmenty ulic poprzecznych. Kamienna kostka pojawiła się na Uniwersyteckiej, Kotlarskiej i Nożowniczej.

W ramach prac remontowych, które kosztowały 18,5 mln zł, przebudowano także plac Uniwersytecki wraz z jego odnogami do Grodzkiej i  Szewskiej.

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj