1 / 4

W Dzielnicy Czterech Wyznań, przy ulicy Pawła Włodkowica 16, powstał nowy mural. Jego głównym tematem jest Aaron, czyli pierwszy starotestamentowy arcykapłan starożytnego Izraela. Co ciekawe, w ciągu dnia mural wygląda zupełnie inaczej niż po zmierzchu. Kiedy robi się ciemno świeci i pojawia się na nim – niewidoczna za dnia – postać.

Mural został namalowany w ramach działań zaplanowanych z okazji zakończenia odbudowy organów Michaela Englera, które po 46 latach wróciły do bazyliki św. Elżbiety.

Mural przy ul. Pawła Włodkowica po zmroku/ fot. Joanna Leja
Mural przy ul. Pawła Włodkowica po zmroku/ fot. Joanna Leja

 

Po zmroku można zobaczyć na malowidle twarz Aarona, co wiąże się z odbudowanym instrumentem. Autorem malowidła jest Oskar Podolski, artysta, który podczas koncertu inaugurującego organy w kościele św. Elżbiety malował także odlew rzeźby Aarona zdobiącej gigantyczny instrument. Oskar Podolski jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa interpretacji odlewu twarzy Aarona

Na przełomie stycznia i lutego we Wrocławiu można było oglądać wystawę stworzoną przez ponad 30 artystów, którzy dokonali własnej interpretacji odlewu twarzy Aarona.

Wystawa pojedzie teraz m.in. do Poznania, Krakowa i Warszawy, a w sierpniu wróci do Wrocławia i zostanie zwieńczona wrześniową aukcją charytatywną. Uczestnicy aukcji wspomogą w ten sposób Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj