Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Wrocław. Ponad 100 beczek z nieznaną substancją na terenie byłej drukarni

Wrocław. Ponad 100 beczek z nieznaną substancją na terenie byłej drukarni
MŁ/PAP
13.08.2023, o godz. 10:26
czas czytania: około 2 minut
0

Ponad 100 beczek z substancją nieznanego pochodzenia ujawnili przy ul. Krzemienieckiej wrocławscy strażnicy miejscy. Teren, na którym składowane są beczki należy do byłej drukarni. Straż pożarna pobrała próbki substancji do badań.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

O ujawnieniu beczek z nieznaną substancją na jednym z wrocławskich osiedli powiadomili w piątek straż pożarną i policję strażnicy miejscy.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to substancje, które były wykorzystywane w trakcie druku, gdyż beczki znajdują się na terenie nieczynnej już drukarni” – przekazał PAP mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pobrano próbki

W sobotę chemiczna jednostka PSP pobrała próbki do badań z rozszczelnionej beczki, które następnie zostaną poddane analizie. Na miejsce mają udać się także przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Teren zakładu cały czas monitorują strażnicy miejscy. „Teren został wygrodzony i odpowiednio zabezpieczony przed dostępem osób postronnych” – dodał policjant.

Funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu skontaktowanie się z obecnym właścicielem obiektu. Zakład, po tym jak został zamknięty, sprzedano. O sprawie zawiadomiono już prokuraturę.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który zapewnił, że służby są na miejscu i aktywnie działają, by usunąć szkodliwe materiały. „Teren, na którym składowane są beczki należy do byłej drukarni Opako. Będę informował o dalszym postępowaniu w tej sprawie” – napisał prezydent.


Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024