Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Wrocław. Wyniki badań wody w stawach i zbiornikach wodnych nie wykazały obecności rtęci

Wrocław. Wyniki badań wody w stawach i zbiornikach wodnych nie wykazały obecności rtęci
MŁ/PAP
14.08.2022, o godz. 18:40
czas czytania: około 2 minut
0

Wyniki badań wody pobranej z wrocławskich stawów parkowych i zbiorników wodnych nie wykazały obecności rtęci – poinformował w niedzielę prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Badania prowadzą wspólnie MPWiK i Politechnika Wrocławska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W piątek prezydent Wrocławia zlecił Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji przeprowadzenie wspólnie z Politechniką Wrocławską pilnych badań wody w jeziorach i stawach na terenie miasta. Badania objęły m.in. staw w ogrodzie botanicznym, staw Pilczycki, staw w parku Południowym, staw w parku Tołpy, stawy w Leśnicy, stawy na Stabłowicach, fosę miejską, Glinianki, Morskie Oko oraz ujścia Ślęzy, Oławy, Bystrzycy i Widawy.

Jak poinformował w niedzielę w mediach społecznościowych, pierwsze wyniki nie wykazały obecności rtęci. “Wyniki, które niedawno otrzymałem mówią bardzo jednoznacznie, że nasza woda i wyniki z naszych ujęć nie wykazują żadnej rtęci. Czekamy jeszcze na wyniki badań mezytylenu. Te będą znane we wtorek” – przekazał Sutryk.

Woda w kranach jest bezpieczna

Prezydent Wrocławia ponownie zapewnił, że woda, która dostarczana jest do kranów jest bezpieczna. “Woda, którą uzdatniamy pobierana jest z Oławy i Nysy Kłodzkiej, a nie z Odry. Zanim trafi do kranów przechodzi 10 różnych procesów oczyszczania, a nasze laboratorium w ciągu roku pobiera 10 tys. próbek i wykonuje 100 tys. analiz wody” – powiedział.

 

Martwe ryby we wrocławskim parku

W niedzielę śnięte ryby zaobserwowano na terenie stawu we wrocławskim Parku Szczytnickim. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu poinformował, że przeprowadzony został monitoring wszystkich zbiorników. “Martwe ryby, które wcześniej zaobserwowano zostały już wyłowione przez straż pożarną. Policja zabezpieczyła teren i pobrała próbki wody do badań. W pozostałych zbiornikach nie stwierdzono nic niepokojącego” – przekazał ZZM. Jak poinformował PAP dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej we Wrocławiu, ze stawu wyłowiono 50 kg śniętych ryb.

Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnił, że zbiorniki w parku, jak również inne potencjalne miejsca, z których może pochodzić woda z Odry, będą pod stałą obserwacją.

Nadal trwa także akcja usuwania martwych ryb z zalewu Bajkał niedaleko Wrocławia. W niedzielę strażacy i żołnierze WOT wyłowili tam z wody ok. 380 kg śniętych ryb. W sobotę było to 350 kg.

 

 


Woda z Odry do podlewania zieleni miejskiej. Wrocław wyjaśnia


 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024