Trwa VII edycja projektu Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci. Tym razem motywem przewodnim jest Recykling. Projekt ma charakter otwarty i może przystąpić do niego każda wrocławska placówka oświatowo-wychowawcza.

Placówki realizują zadanie obowiązkowe: uczestniczą w finale projektu, realizują trzy zadania do wyboru z listy zadań, a także jedno zadanie własne.

W trakcie realizacji projektu placówki przesyłają do koordynatora zdjęcia z realizacji zadań. Wśród zadań, jakie realizują placówki w ramach projektu są m.in. udział w warsztatach ekologicznych o tematyce recyklingowej; udział w co najmniej dwóch konkursach, programach lub akcjach o charakterze artystycznym związanych z tematyką projektu; zorganizowanie akcji poświęconej segregacji odpadów; udział w konkursie na pacynkę, wykonaną z surowców przeznaczonych do powtórnego wykorzystania czy zwiad ekologiczny (poszukiwanie dzikich wysypisk).

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

Do 22 czerwca 2012 roku każda placówka przygotowuje sprawozdanie z realizacji projektu. Placówki, których sprawozdania zostaną ocenione jako najlepsze otrzymają nagrody.

strona projektu: www.wduss.edupage.org

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj