Scania Polska S.A. i PKN ORLEN podpisały List Intencyjny dotyczący współpracy w zakresie promocji i wprowadzania nowego biopaliwa na bazie bioetanolu na polski rynek.

Podpisanie listu intencyjnego zapoczątkuje szeroko rozumiane działania mające na celu promocję na rynku polskim biopaliwa na bazie bioetanolu (E95). W ramach współpracy planowane jest przeprowadzenie projektu badawczo – eksploatacyjnego przy wykorzystaniu nowego biopaliwa E95. PKN ORLEN zapewni przeprowadzenie badań laboratoryjnych biopaliwa E95, natomiast Scania Polska wprowadzi do swojej oferty handlowej skierowanej na rynek polski, samochody przystosowane do zasilania bioetanolem. Obie firmy wspólnie przeprowadzą min. próby eksploatacyjne nowego biopaliwa wraz z zainteresowanym stosowaniem ekologicznego środka transportu samorządem lokalnym.  Do projektu  włączone zostanie także akredytowane laboratorium badawcze.

Scania Polska i PKN ORLEN zakładają, iż zainicjowana współpraca przyczyni się do wypracowania rozwiązań, popularyzujących zastosowanie biopaliw w Polsce.

źródło: Scania Polska SA

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj