Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Współpraca w Łodzi

Współpraca w Łodzi
11.03.2013, o godz. 10:27
czas czytania: około 1 minuty
0

W Łodzi podpisano list intencyjny o współpracy Urzędu Miasta Łodzi i Oddziału Techniki Cieplnej Instytutu Energetyki.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Współdziałanie obu instytucji będzie w przyszłości dotyczyło edukacji ekologicznej dorosłych i młodzieży oraz zagadnień ochrony środowiska, a także komercjalizacji wyników badań związanych z tą dziedziną. – Zamierzamy na przykład uświadamiać społeczeństwu Łodzi, jak szkodliwa jest emisja zanieczyszczeń czy też hałas – mówił dr Jacek Karczewski, wicedyrektor oddziału. Ze strony UMŁ we współpracę zaangażowany będzie przede wszystkim Departament Ochrony Środowiska.

Oddział Techniki Cieplnej Instytutu Energetyki jest kontynuatorem istniejącego w Łodzi od 1948 roku Instytutu Techniki Cieplnej. Od 65 lat ITC prowadzi liczne, nowatorskie prace naukowe dla sektora energetyki. Obecnie realizuje badania naukowe i doświadczalno-konstrukcyjne oraz prace aplikacyjne dla energetyki zawodowej i przemysłowej, obejmujące zagadnienia: przepływów par, cieczy i gazów, wymiany ciepła, spalania, aeroakustyki, regulacji i sterowania, ochrony środowiska, innowacyjnych konstrukcji wraz z wykonawstwem.


 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026