Kraków zwyciężył w kategorii mobilność zrównoważona, Bielsko-Biała i Kościerzyna w kategorii efektywność energetyczna, Wrocław i Tczew zostały nagrodzone w gospodarce odpadami, a Zabrze i Puławy w gospodarce wodnej.
Nagrody dodatkowe
Poza prestiżowymi statuetkami i tytułem Eco-Miasto 2015, laureaci otrzymali dodatkowe nagrody, m.in. Kraków, który zwyciężył w kategorii mobilność zrównoważona oraz Gdynia, która dostała w tej kategorii wyróżnienie, otrzymały nagrodę ufundowaną wspólnie przez firmę Renault Polska i EDF Polska, którą jest miesięczny test samochodu elektrycznego Renault ZOE. Z kolei dla laureatów w kategorii gospodarka odpadami marka PAM, należąca do Grupy Saint-Gobain w Polsce ufundowała 20 włazów Viatop Niveau produkowanych w innowacyjnej technologii z materiałów recyklingowych z żeliwa sferoidalnego, a firma SAUR Polska dla zwycięskich miast w kategorii gospodarka wodna zapewni wyjazd do wzorcowego centrum działań operacyjnych SAUR we Francji.
Swoją nagrodę przyznał także Partner Medialny Konkursu – Teraz Środowisko, które wyróżniło Gdynię za bardzo aktywną edukacją ekologiczną mieszkańców (w tym najmłodszych) oraz liczne działania prowadzące do rozwoju i modernizacji miejskiej infrastruktury. Projekty i plany Gdyni zostaną opisane w Reportażu Promocyjnym, który zostanie opublikowany na stronie Teraz Środowisko oraz w newsletterze wysyłanym do tysięcy pracowników sektora ekologicznego.
Nagrody dla dzieci
W ramach projektu Eco-Miasto Ambasada Francji zorganizowała szereg warsztatów i prezentacji dotyczących zrównoważonego rozwoju dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów. Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywały się równolegle do seminariów tematycznych odpowiadających kategoriom konkursowym Eco-Miasto i dotyczyły mobilności zrównoważonej, efektywności energetycznej, gospodarki odpadami i gospodarki wodnej. Uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie, w którym nagrody otrzymali – Laura Zięba ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodzi (kategoria Szkoła Podstawowa), Jagoda Ciupińska z Gimnazjum nr 2 w Bytomiu (kategoria Gimnazjum) oraz Patrycja Siedlecka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie (kategoria Liceum).
Projekt ECO-MIASTO organizuje Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy oraz TIRU, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz firmami Saint-Gobain, Schneider Electric i Krajową Agencją Poszanowania Energii.
Komentarze (0)