1 / 5

Szklane lub plastikowe butelki po napojach oraz kubki plastikowe można wymieniać w lipcu na upominki w specjalnym pawilonie – Punkt Skupu Dzielnica Wisła w Warszawie.

Oprócz gadżetów dodatkowo wprowadzono karty lojalnościowe, na których można zbierać punkty za każdy zostawiony odpad.

Punkt Skupu

MTP 300 x 250

Punkt skupu, przypominający kształtem muszlę, znajduje się na lewym brzegu Wisły. Ma on nie tylko zachęcać do dbania o ekologię, ale jest także przykładem ekobudownictwa. Dach skupu porośnięty jest trawą, konstrukcja została zaś wykonana z drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Pawilon pozostanie nad Wisłą do końca lipca, by później zostać poddany recyklingowi.

Na razie miejsce to wykorzystywane jest także do prowadzenia warsztatów. Ich uczestnicy – pod okiem Drużyny Warsztatowej Oddam Odpady – uczą się tworzenia lampionów ze szklanych, bezzwrotnych butelek oraz gadżetów z kapsli i korków. Poprzez odzysk odpadów i ich stosowanie w gospodarstwie domowym, można wpływać na zmniejszenie ich ilości.

Posprzątaj po sobie

Punkt Skupu powstał jako jeden z elementów kampanii edukacyjnej „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”. Jej celem jest zmiana zachowań mieszkańców w przestrzeni publicznej, zbudowanie poczucia odpowiedzialności za wspólne mienie, a w efekcie umiejętności poszanowania terenów nadwiślańskich i niezaśmiecanie ich. Służy temu również spot, który można zobaczyć m.in. w Internecie i kinach plenerowych. Film, który ma zachęcić do sprzątania po sobie, emitowany jest również w środkach komunikacji miejskiej.

Kampania organizowana jest przez Zarząd Mienia m.st. Warszawy oraz Urząd m.st. Warszawy. Bieżące informacje dotyczące działań w ramach kampanii można śledzić na oficjalnym fanpage’u na portalu Facebook: https://www.facebook.com/dzielnicawislapl lub na stronie: http://wislawarszawa.pl/

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj