Firma Eko Tech z Warszawy, która odpowiada za budowę nowej kompostowni odpadów w Gdańsku-Szadółkach, ogłosiła upadłość. Władze Gdańska zapewniają jednak, że inwestycja jest niezagrożona.

Firma Eko Tech Warszawa, która jest liderem konsorcjum budującego kompostownię na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku złożyła wniosek o upadłość.

– Złożenie wniosku o upadłość nie jest jednoznaczne z jej ogłoszeniem, niemniej ten fakt zmusza zarząd Zakładu Utylizacyjnego do rozważenia wszystkich możliwych scenariuszy zmierzających do jak najszybszego uruchomienia inwestycji oczekiwanej przez miasto oraz społeczeństwo – mówią przedstawiciele ZUT Gdańsk.

Prace przy budowie hermetycznej kompostowni są na ukończeniu. Do uruchomienia instalacji brakuje obecnie przede wszystkim przeprowadzenia technologicznych prób końcowych oraz pozwolenia na użytkowanie.

Inwestycja jest zabezpieczona od strony finansowej w postaci środków pochodzących z gwarancji należytego wykonania kontraktu. Wartość tego zabezpieczenia wynosi 4 522 808 zł. Środki te pozwolą na dokończenie prac i sfinalizowanie inwestycji.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

4 Komentarze

  1. Cóż ktoś wpisał do siwz takie a nie inne maszyny i stad to wszystko kto kupuje najdroższa przerzucanie na rynku ? Już nie wspomnę o drugiej maszynie na zdjęciu

  2. Koszty pracy szybują w takim tempie, że każda umowa na jakiekolwiek usługi jest niedoszacowana. Powoli dzięki rozdawnictwu przedwyborczemu (pensja minimalna, ppk, … ) wchodzimy w inflację galopującą.

Skomentuj