Podczas Pikniku Ekologicznego w Jaworznie w ciągu siedmiu godzin zebrano blisko 5,5 tony śmieci a w ręce jaworznian trafiło prawie 2500 ozdobnych roślin.

Kolejny tysiąc będą mogły w najbliższą sobotę odebrać osoby, dla których zabrakło krzewów podczas akcji. – Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uzyskaliśmy bardzo wysoką frekwencje. Jest to wyraźny sygnał, że mieszkańcom nie sprawia problemu selektywna zbiórka odpadów a podobne akcje cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi Ewa Bałazińska z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Za 20 sztuk odpadów takich jak: plastikowe butelki, opakowania szklane, aluminiowe puszki oraz baterie można było otrzymać sadzonki krzewów iglastych, liściastych i bylin. Podczas Pikniku Ekologicznego zebrano:4 tony szkła, 600 kg aluminium, 450 kg butelek PET i 352 kg baterii.

Mimo, że początek akcji zaplanowany był na godzinę 10 cześć osób ustawiła się w kolejce po drzewko już o siódmej rano. Tak duże zainteresowanie mieszkańców spowodowało, że przygotowana liczba 1500 roślin okazała się niewystarczająca i organizatorzy byli zmuszeni w trakcie akcji zamówić kolejne 950 krzewów. Podczas Pikniku rozdano łącznie 2450 roślin, w tym: 500 sztuk bylin, 1450 sztuk iglaków, 400 krzewów liściastych oraz 100 sztuk pnączy.

– Dziękujemy mieszkańcom za aktywne włączenie się w akcję zbiórki odpadów. Dzięki temu mniejsza ilość śmieci trafi na wysypisko, co na pewno pozytywnie wpłynie na nasze środowisko – mówi Ewa Bałazińska. – Przez cały czas pamiętajmy także o haśle przewodnim kampanii: „By Jaworzno Nam błyszczało segregujmy śmieci śmiało” i starajmy się systematycznie prowadzić segregację odpadów.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj