150 osób sprząta stolicę w ramach programu aktywizacji bezrobotnych “Czysta Warszawa”. Od kwietnia zatrudnienie powinno wzrosnąć do ponad pół tysiąca osób.

Już kolejny rok Zarząd Oczyszczani Miasta daje osobom bezrobotnym szansę zatrudnienia. Oferujemy prace przy porządkowaniu stolicy. W okresie wiosenno-letnim jest jej znacznie więcej niż przez pozostałą część roku, stąd wzrost zatrudnienia do docelowej ilości 550 osób. Zatrudnienie trwa od początku kwietnia do końca września. Na stanowisku sprzątacza można zarobić do 1650 zł.

W ubiegłym roku przyjęci do programu "Czysta Warszawa" wysprzątali teren o powierzchni 7 mln 600 tys. m2, (obrazowo: 600 Placów Piłsudskiego). Wywieziono 4,5 tys. ciężarówek zanieczyszczeń. Wartość wykonanej pracy wynosi 2 mln 150 tys. zł.

Bezrobotni zatrudniani są do prac porządkowych na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Są dobrze widoczni, pracują w odblaskowych kamizelkach, często na kolanach, wyrywając z chodników przerosty trawy, zamiatając nawierzchnie, czyszcząc krawężniki i zbierając wszelkie śmieci. Ok. 30-sobowe grupy pracują bez względu na pogodę, i w deszcz i w skwar. Zatrudniane są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Te pierwsze stanowią ok. 30% przyjmowanych do pracy.

Zarząd Oczyszczania Miasta realizuje program "Czysta Warszawa" od 2003 roku.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj