W Krakowie ruszyła akcja „Wystawka chodnikowa” – mieszkańcy mają okazję pozbywać się za darmo starych mebli, zużytego sprzętu gospodarstwa domowego i innych niewymiarowych odpadów.

Dziś akcja „Wystawka chodnikowa” odbywa się na terenie dzielnicy III. Zbędne sprzęty można wystawiać na ulicach Kwartowej, Brzechwy, Dobrego Pasterza, Powstańców, Woronicza, Combrowej, Ostroroga, Białych Brzóz. Jutro (3 kwietnia) szanse na pozbycie się wielkogabarytowych odpadów będą mieli mieszkańcy Starego Miasta. Niepotrzebne lub zużyte sprzęty należy wystawiać na ulicach Basztowej, Dunajewskiego, Podwale, Szczepańskiej, św. Jana, Sławkowskiej, Grodzkiej, Piłsudskiego, Retoryka, Zwierzynieckiej, Straszewskiego, Św. Gertrudy, Podzamcze, Westerplatte.

W piątek (4 kwietnia) akcja obejmie obszar dzielnicy V. Ulice, gdzie można wystawiać odpady to: Wrocławska, Fredlaina, Odrowąża, Łokietka do Oboźnej, Mazowiecka, Biernackiego, Grottgera, Wyspiańskiego, Gzymsików, Sienkiewicza, Kazimierza Wielkiego, Królewska, Podchorążych, Smoluchowskiego, J. Lea, Czarnowiejska, Pomorska, Józefitów, Konarskiego, Urzędnicza, Chopina, Chocimska, W. Goetla, Chodowieckiego. Odpady najlepiej wystawiać w godzinach od 18.00 do 20.00. Pojazdy MPO będą odbierały odpady w godzinach 20.00 do 22.00.

„Wystawka chodnikowa" została wprowadzona jako projekt pilotażowy w 2004 roku. W latach następnych, z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców, ten system odbioru odpadów wielkogabarytowych stał się nieodłącznym elementem polityki śmieciowej. W okresie od kwietnia do grudnia mieszkańcy poszczególnych dzielnic Krakowa mogą bezpłatnie pozbywać się dużych odpadów – zbędnych mebli i urządzeń gospodarstwa domowego. Nie inaczej jest w tym roku. Wystawka chodnikowa organizowana jest przez krakowskie MPO na wyznaczonych ulicach, według harmonogramu dostępnego na stronie www.mpo.krakow.pl/dzielnice.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj