Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

ROZMOWA Z...

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chemiczny recykling - szansą dla przemysłu i dla przyrody

Chemiczny recykling - szansą dla przemysłu i dla przyrody

21.09.2021
PAP - Nauka w Polsce
0

Recykling chemiczny to jeden z rodzajów recyklingu, pozwalający na uzyskiwanie z tworzyw sztucznych czystych związków do produkcji polimerów i dalej kolejnych wyrobów. Z dr inż. Patrycją Marią Jutrzenką Trzebiatowską z Uniwersytetu Gdańskiego, która do tej metody wprowadza kolejną nowość - złożone, trójwymiarowe struktury znane jako MOFy rozmawia Marek Matacz.

Szewczyk: Jeśli coś zmieniać, to po analizach

Szewczyk: Jeśli coś zmieniać, to po analizach

19.01.2015
portalkomunalny.pl
0

O sytuacji w branży gospodarki odpadami, wdrażaniu znowelizowanej ustawy "czystościowej" oraz o funkcjonowaniu Rady RIPOK rozmawiamy z Piotrem Szewczykiem, dyrektorem ZUOK "Orli Staw", przewodniczącym Rady RIPOK.

Bożek: Żarty się skończyły, czas działać

Bożek: Żarty się skończyły, czas działać

13.01.2015
Z Jackiem Bożkiem rozmawia Lech Bojarski
0

- Trzeba budować taki model społeczny, w którym każdy polityk, dziennikarz, ekolog i zwykły obywatel zobaczy, że z ochrony środowiska można mieć korzyści - mówi Jacek Bożek, tegoroczny laureat Nagrody Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki w kategorii „Osobowość” wyróżniony podczas październikowej gali Kongresu Envicon 2014.

Wajrak: Sam niczego bym nie osiągnął

Wajrak: Sam niczego bym nie osiągnął

13.01.2015
Z Adamem Wajrakiem rozmawia Lech Bojarski
0

- Odkąd pamiętam, moi rodzice zabierali mnie do lasu, gdzie chodziliśmy podglądać ptaki. Pozwalali mi też trzymać w domu zwierzęta, a ponieważ byłem uczulony na sierść psa i kota, rodzice zgadzali się, bym trzymał różne „dziwne” zwierzęta, choć głównie były to ptaki. Mieliśmy więc w domu bociana w kuchni i sowę w pokoju - opowiada Adam Wajrak, tegoroczny laureat przyznawanej przez firmę Abrys Nagrody Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki w kategorii „Dziennikarz”.

PSZOK-i są niezbędne

PSZOK-i są niezbędne

10.01.2015
Katarzyna Szkudlarska-Nowaczyk rozmawia z Krzysztofem Krauze, prezesem Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
0

W Poznaniu istnieją trzy punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych, nazywane gratowiskami – przy ul. 28 czerwca 1956 r., ul. Wrzesińskiej oraz na składowisku w Suchym Lesie. O ich funkcjonowaniu i przyszłości rozmawiamy z Krzysztofem Krauze, prezesem Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

Reklama

ad1c2 Stihl [25.04-02.05.24]

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024