Dziś w Poznaniu rozpoczyna się XI Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny przy Targach POLEKO'2007.

Zjazd Ekologiczny od wielu lat jest największą i niewątpliwie wiodącą imprezą ekologiczną w Polsce, w której uczestniczy każdego roku blisko 500 przedstawicieli administracji państwowej, władz samorządowych, sektora usług komunalnych, polskich i zagranicznych przedsiębiorstw oraz innych instytucji i organizacji związanych z działalnością na rzecz ochrony środowiska. Obradom Zjazdu towarzyszy szereg imprez równoległych, których tematyka skierowana jest do zróżnicowanych grup odbiorców związanych z ochroną środowiska.

Hasło przewodnie tegorocznego Zjazdu to: "Polska w Europie – rozwój i środowisko". Środowisko jest miejscem, w którym żyjemy, a rozwój tym, co robimy, by żyło się nam jak najlepiej. Rozwój i środowisko to zatem dziedziny ściśle ze sobą związane, istnieją jednak obszary wymagające specyficznego traktowania finansowego i administracyjnego. Podczas Zjazdu zostaną poruszone tematy wynikające z obowiązującego prawa w Unii Europejskiej. Omówiony zostanie także projekt reformy sektora finansów publicznych i jego wpływ na zarządzanie funduszami związanymi z ochroną środowiska. Specjaliści z kraju i zagranicy przedstawią aktualną sytuację prawną oraz ekonomiczną w zakresie działań, jakie są podejmowane na rzecz zrównoważonego rozwoju Polski i Europy. Podczas Zjazdu będziemy gościć Ambasadę Danii jako współorganizatora Dnia Duńskiego – seminarium poświęconego technologiom duńskim w ochronie środowiska.

Tradycyjnie pierwszy dzień kongresu uświetni uroczysta Gala, podczas której zostaną wręczone nagrody dla osób i instytucji najaktywniej działających na rzecz ochrony środowiska.

Patronat medialny nad Zjazdem objęły czasopisma "Przegląd Komunalny" oraz "Recykling". Organizatorem Zjazdu jest firma Abrys.

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj