Zakończyła się tegoroczna edycja organizowanego przez Miejski Zakład Komunalny w Leżajsku wraz z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym konkursu „Z ekologią na ty”.

Konkurs prowadzony pod hasłem: „Zbieramy surowce wtórne chroniąc naturalne środowisko człowieka” uczy dzieci prawidłowego postępowania z odpadami, w tym także ich „domowej” segregacji.

Jubileuszowa X edycja konkursu, którą Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, przyciągnęła 21 szkół z terenu czterech powiatów: leżajskiego, łańcuckiego, kolbuszowskiego i rzeszowskiego., których uczniowie ponownie stanęli na wysokości zadania i  udowodnili, że jakość otaczającego nas środowiska nie jest im obojętna. Podczas tegorocznej edycji zebrano łącznie 66 118 kg surowców wtórnych. Zwycięzcą konkursu zostało Niepubliczne Gimnazjum w Dębnie.

Wielki Finał Jubileuszowej X edycji Konkursu „Z ekologią na ty” odbył się 25 maja w auli Zespołu Szkół Technicznych im Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Uroczystą galę, na której wręczono nagrody laureatom konkursu poprzedził tradycyjny już Rajd Rowerowy. W rajdzie udział wzięło 111 uczniów z 11 szkół. Uczestnicy odwiedzili Sortownię Surowców Wtórnych MZK Leżajsk oraz Miejską Oczyszczalnię Ścieków wraz z mieszczącą się obok Kompostownią Osadów i Biokomponentów KOMWITA.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj